Jak wyłowić perfekcyjną lodówkę?

Mogłoby się zdawać, iż wybór chłodziarki należy do jednych z trudniejszych. Pomimo że wszystko na to wskazuje, wcale tak nie jest. Na rynku jest dużo modeli. Potrafią się różnić między sobą pod każdym względem. Zacząwszy od wysokości, poprzez dostępne funkcje, a zakończywszy na użyciu mocy. Zanim przystąpimy do wyboru tej właściwej dla nas, skupmy się na najważniejszych dla nas sprawach, tzn. czego będziemy od niej oczekiwać.

Zwracaj uwagę na niuanse

Gdy żyjesz samodzielnie, najwłaściwszym wyborem będzie lodówka o objętości do około 120 litrów. Nie będzie brać dużej ilości miejsca w kuchni. W przypadku, gdy w domu jest więcej niżeli jedna istota, dla każdego lokatora powinniśmy dorzucić następne 30 litrów. Miejmy na uwadze, iż im większa lodówka, tym więcej energii elektrycznej może zużywać. To jednakże jest zależne jeszcze od tego, jakiej klasy lodówkę wybierzemy. Aby uniknąć sporych rachunków za energię, zwracajmy uwagę na klasę energetyczną. Częstokroć chłodziarki posiadające wysoką klasę energetyczną są kosztowniejsze, ale w dłuższym okresie, poniesiona kwota powinna szybko się zwrócić. Zamawiając tańszy wariant, będzie to tylko oszczędność pozorna. Chłodziarka jest sprzętem, które funkcjonuje cały czas. Decydując się na tańszy wariant o niższej klasie energooszczędności, zaoszczędzone pieniądze wydamy na wyższe opłaty za energię elektryczną.

CZYTAJ TAKŻE – SAMSUNG RB36J8799S4 – lodówka szefów kuchni

Czy głośność ma znaczenie

Należałoby zorientować się, jak głośno chłodziarka będzie chodzić. Nie są to głośne dźwięki, jakie były by uporczywe i wpływały źle na użytkownika. Wytwarzany przez lodówkę szmer, niezwykle często jest praktycznie bezgłośny w pozostałych pomieszczeniach. Na głośność również nie wpływa rozmiar sprzętu. Na występujący szum składa się bardzo wiele rzeczy, w tym praca agregatu a także wentylatorów, które zapewniają niezmienną temperaturę w lodówce. Dodatkowo akcesorium odpowiadające za niepowstawanie szronu może przyczynić się do chwilowej intensywniejszej pracy. Jednakże rzadko kiedy występujący dźwięk jest namolny.