Odkryj piękno Śląska

Jeżeli poszukujesz miejsca na krótkie wojaże, wybierz się na Śląsk. Wybierz się na odwiedzanie niezwykłych zabytków, a także wyjątkowych miejsc, jakie pozwolą Ci poznać rozmaitą przeszłość jednego z najbarwniejszych obszarów naszego kraju. Przy okazji zasmakuj również charakterystycznych lokalnych smaków kuchni. Przekonaj się, że panujący stereotyp o śląsku już dawno odszedł do lamusa. Zobacz metamorfozy, które zaszły na przestrzeni lat w regionie, który dalej większości Polaków kojarzy się tylko z kopalniami i hutami.

Najatrakcyjniejsze miasta Śląska

Udając się na Śląsk powinieneś zwiedzić Tychy. Znajdziesz tam Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. W trakcie podróży odkryjesz historię piwowarstwa, lecz także będziesz mógł zaobserwować jak współcześnie tworzy się piwo. Posmakujesz przy okazji rześko uważonego piwa. Innym elementem przygody na twojej liście, musi być Chorzów i znajdujący się tam Park Chorzowski. To jeden spośród największych parków w Europie. Kilometry ścieżek pozwolą Ci odetchnąć od gwaru miasta oraz odpreżyć się. W centrum skweru położone jest Obserwatorium Astronomiczne, gdzie spojrzysz na kosmos z całkiem nieznanej perspektywy. Będąc w parku, warto również zwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny albo pobawić się w Śląskim Wesołym Miasteczku. Wybór należy do Ciebie. Rozważ ponadto wycieczkę po Katowicach – stolicy rejonu. Znajdziesz tam charakterystyczny dla Śląska, Katowicki Spodek i Muzeum Śląskie. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o górnictwie, z jakiego słynie Śląsk, w Zabrzu jest Muzeum Górnictwa w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido. To jedna spośród najfajniejszych atrakcji turystycznych województwa. Będziesz posiadać możliwość zjechać szolą 320 metrów pod ziemie. Możesz poczuć się prawie jak górnik podczas wizytowania podziemnych korytarzy. Po przygodzie, warto zajrzeć też do najniżej położonego baru w Europie, gdzie spróbujesz śląskich potraw.

Co jeszcze odnajdziesz na Śląsku?

By poznać się ze wszystkimi niespodziankami oferowanymi przez śląskie miasta, potrzebowałbyś mnóstwo czasu. Dlatego, należałoby przemyśleć wzięcie udziału w jednej z największych śląskich imprez turystycznych – Industriadzie. W przeciągu dwóch dni w 25 miasteczkach regionu, odbędzie się aż 500 różnych wydarzeń poświęconych przeszłości regionu także technice. Tylko od Ciebie zależy, w jakich będziesz uczestniczyć. Zobacz ofertę taksówek na Śląsku dostępną pod adresem https://katowice-taxi.pl i przemieszczaj się wygodnie i szybko.