Odwiedź jedno z popularniejszych miast Śląska

Śląsk to nie wyłącznie Katowice. W rejonie wyszukamy sporo zaskakujących miejsc, które będą umiały nas zafascynować swoim widokiem dodatkowo historią. Ostatnimi czasy, coraz częściej podróżnicy decydują się na wizytę w Bytomiu. To miejscowość położona w centrum aglomeracji Śląskiej. Jeśli wielbicie zwiedzać nowe miejsca, posiadające niespotykaną nigdzie indziej atmosferę, powinniście odwiedzić Bytom.

Bytomskie atrakcje

Przemierzając aleje Bytomia potrafimy odkryć zatrzęsienie styli architektonicznych. Przeważnie w centrum miasta. Widzi się tam historyczny ogród miejski, do którego możemy udać się na spacer. W bardzo niedalekiej odległości położony jest gmach Urzędu Miejskiego, jaki został wybudowany w stanie międzywojennym. W tym samym okresie powstała także pływalnia publiczna, znajdująca się niedaleko urzędu. W okolicy znajdują się ładne przedwojenne wille. Idealnie przedstawiają rozmaitą historię miasteczka. Bytom jest jednym z najstarszych miasteczek w Polsce. Został utworzony 3 lata przed Krakowem, jednakże pierwsze udokumentowane doniesienia o miejscowości są z 1105 roku. W sercu miasta odnajdziemy multum zabytkowych domów, ale na naszą uwagę zasługuję ponadto inne rejony Bytomia. Na jego obrzeżach ulokowany jest kompleks sportowy, na który składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa także sauna. W miasteczku spotkamy się z obszerną ofertą kulturalną. Umiemy udać się na seans do Opery Śląskiej, jaka ma swoją siedzibę w centrum miasta. Jeżeli pośród nas są fani sztuki nowomodnej, to winni oni przejść się w stronę historycznych gruntów pokopalnianych niedaleko centrum miasteczka. Znajdą tam Teatr Rozbark, jakiego siedzibą są zabytkowe obiekty cechowni również administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy doceniają wieczorne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania lokal muzyczny wraz z kręgielnią. Na miejskim placu wyszukamy wiele spokojnych miejsc, w których możemy mile spędzić wolny czas.

Wybierz się do Bytomia

Nie myśl i już teraz wybierz się na wycieczkę do Bytomia. Dla osób aktywnych fizycznie, otwarte są budynki sportowe. Jeżeli wolisz spokojnie spędzać czas, umiesz udać do jakiejś z wielu kawiarni również barów, które znajdują się w sercu miasta. Dzięki obszernej ofercie atrakcji, na pewno odnajdziesz tu coś dla siebie.
Wejdź na http://bytom-hotel.pl/ i sprawdź najlepszą ofertę hoteli!